Strona główna » Gazownia Grójec » Gazy techniczne Grójec

Gazy techniczne Grójec

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei bezwonny, niepalny i bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkowania żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymywać odpowiednio niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów.

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i składowane we właściwych pojemnikach w postaci butli wykonywanych zazwyczaj ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei posiada specjalny zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one także różne kolory, umożliwiające szybką identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności