Strona główna » Gazownia Grójec » Gaz płynny Grójec

Gaz płynny Grójec

Ile wynosi wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z ekonomiczniejszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa wynosi mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny podczas spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można zyskać 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać dostawcę płynnego paliwa gazowego LPG?

Właściciele domów lub przedsiębiorstw posiadający zamontowane własne zbiorniki na płynne paliwo gazowe mogą korzystać z nieograniczonej możliwości wybierania dostawcy gazu płynnego. Podczas jego wyboru należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na koszt paliwa, ale także wiarygodność dostawcy. Musi on posiadać ważną koncesję na sprzedaż paliw. Oprócz tego ważna jest również jakość dostarczanego płynnego paliwa gazowego. To od niej uzależnione jest bowiem właściwie funkcjonowanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności