Strona główna » Gazownia Gostynin » Gazy techniczne Gostynin

Gazy techniczne Gostynin

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Choć na rynku znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się wysoką czystością, trzeba pamiętać, że nie ma całkowicie czystych gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem określone ilości ubocznych składników, które są efektem procesu produkcji i wypełniania butli gazem. Do określenia czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

Jak powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach dodatkowo wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one składowane, powinny wobec tego posiadać odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był umieszczony ku górze. Nie powinny być one także składowane w niewielkiej odległości od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności