Strona główna » Gazownia Górzno

Gazownia Górzno

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa należy do spółek Grupy Kapitałowej PGNiG i jednocześnie dystrybutorem w naszym kraju. Jej funkcjonowanie opiera się w związku z tym na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do klientów, a także sieci innych sprzedawców gazu. PSG zajmuje się też konserwacją i remontowaniem sieci gazowej oraz jej elementów, przeprowadzaniem pomiarów jakości gazu i jego ilości poboru.

W jaki sposób wyliczyć szacowane zużycie paliwa gazowego?

By wyliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu, który jest dostarczany do domu i sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one z kolei na podstawie założenia, że podane urządzenia mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności