Strona główna » Gazownia Góra » Gazy techniczne Góra

Gazy techniczne Góra

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym produkcja helu realizowane jest z zastosowanie gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkiem nietoksycznym, bezwonnym oraz pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najczęstsze przeznaczenie helu to natomiast używanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków.

Co oznacza kolor butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są między innymi za pomocą specjalnych kolorów, które gwarantują szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką na dole przystosowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przeznaczony jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole i żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień zbiornika wskazuje dwutlenek węgla, w całości kasztanowy odcień butlioznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika przeznaczony jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności