Strona główna » Gazownia Głubczyce

Gazownia Głubczyce

W jaki sposób wyliczyć szacunkowe zużycie gazu ziemnego?

Aby wyliczyć szacunkowe zużycie paliwa gazowego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu, który jest doprowadzony do nieruchomości oraz sumę mocy sprzętów gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że podane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Żeby zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, trzeba najpierw złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym etapem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać zarazem gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest natomiast zamontowanie licznika. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować też przez internet, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców odpowiedni portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności