Strona główna » Gazownia Gąbin » Gazy techniczne Gąbin

Gazy techniczne Gąbin

Jak powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane we właściwy sposób oraz we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, powinny w związku z tym mieć bardzo dobrą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one także składowane w pobliżu źródła ciepła.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne stosowane w różnych branżach. Stosowane są one bardzo często między innymi do spawania, cięcia metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży spożywczej gazy techniczne dają możliwość między innymi przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są też stosowane jako paliwo. Ilość możliwości ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że trudno sobie wyobrazić bez nich aktualny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności