Strona główna » Gazownia Dziwnów » Butle gazowe Dziwnów

Butle gazowe Dziwnów

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na wiele rodzajów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są napełniane. Wobec tego to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów.

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc stosować butlę gazową w domu, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić puste, a także już pełne. W pierwszej sytuacji cena butli gazowej wynosi w granicach mniej więcej 200 złotych, natomiast w drugim do ceny samej butli trzeba doliczyć również koszt zawartego w niej gazu, łączna cena równa się w związku z tym obecnie mniej więcej trzystu złotych. Mniej kosztowną metodą jest z kolei zakup używanej butli gazowej, należy jednak przy tym pamiętać, by zweryfikować, czy posiada ona aktualną homologację, której czas umieszczony jest na zbiorniku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności