Strona główna » Gazownia Dynów » Butle gazowe Dynów

Butle gazowe Dynów

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu tankowane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Kolejny z nich to z kolei wyłącznie propan, który świetnie sprawdza się w przypadku wykorzystywania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o cenę butli 11 kg, wersje napełnione mieszanką propanu i butanu są niewiele tańsze od wariantów wypełnianych czystym propanem.

Rodzaje butli gazowych

Aktualnie na rynku znaleźć można parę różnych rodzajów butli gazowych. Ich podział określa głównie to, w jakim celu one stosowane. Wobec tego wyróżnia się między innymi: butle gazowe do domu mające pojemność 11 kg, czasem wyposażone w kołnierz, butle gazowe turystyczne mające pojemność 2 kg, 3 kg oraz 5 kg, butle gazowe mające pojemność 33 kg, przeznaczone głównie do zastosowań w branży przemysłowej niekiedy ogrzewania pomieszczeń, butle gazowe 11 kg przeznaczone do wózków widłowych napędzanych gazem. Jeśli chodzi natomiast o materiał, z którego wykonywane są butle gazowe, najczęściej jest to stal o odpowiedniej grubości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności