Strona główna » Gazownia Drobin » Gazy techniczne Drobin

Gazy techniczne Drobin

Co oznacza barwa zbiornika w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą specjalnych kolorów, które pozwalają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. W związku z tym z tym:kolor niebieski butli z białą obwódką w dolnej części przeznaczony jest dla tlenu, kolor szary zbiornika z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary kolor butli oznacza dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy odcień butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień butli przystosowany jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Choć na rynku oferowane są gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy wiedzieć, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem określone ilości innych składników, które pochodzą z procesu produkcji oraz napełniania butli gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych stosowana jest wobec tego klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności