Strona główna » Gazownia Dobre Miasto » Gazy techniczne Dobre Miasto

Gazy techniczne Dobre Miasto

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne w sprzedaży w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania stosowane są natomiast procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane za pomocą dwóch cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z nich wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Obecnie stosuje się sześć różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najmniejszej czystości równej 99,9%.

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu i stosowania. Każde z nich powinny wobec tego posiadać wybite symbole, które wskazują producenta butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Oprócz tego na zbiorniku przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: wadze nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności