Strona główna » Gazownia Dobczyce » Gaz LPG Dobczyce

Gaz LPG Dobczyce

Czy montaż LPG w samochodzie się opłaca?

Zamontowanie LPG w samochodzie to doskonała opcja na zniwelowanie wydatków eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo wciąż występujących podwyżek cen paliwa gazowego LPG wciąż jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. Wobec tego montaż instalacji LPG w pojeździe umożliwia płacić mniej za paliwo, w szczególności w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się najczęściej po około roku.

Co to jest paliwo gazowe LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i magazynowana jest zazwyczaj w specjalistycznych zbiornikach. Oferowany jest on również w postaci butli gazowych o różnych pojemnościach czy jako paliwo do zasilania pojazdów. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce gaz LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób przechowywane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności