Strona główna » Gazownia Dąbrowa Tarnowska » Gazy techniczne Dąbrowa Tarnowska

Gazy techniczne Dąbrowa Tarnowska

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie jest obecny praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym pozyskiwanie helu realizowane jest z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkiem nietoksycznym, pozbawionym zapachu i pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najczęstsze zastosowanie helu to z kolei używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla nurków.

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznaczane są między innymi za pomocą specjalnych barw, które zapewniają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką na dole przeznaczony jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor butli szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkiem szary odcień zbiornika wskazuje dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy odcień butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności