Strona główna » Gazownia Dąbrowa Białostocka

Gazownia Dąbrowa Białostocka

Czy można wybrać taryfę gazu?

W przypadku dostawy i dostarczania paliwa gazowego odbiorca nie może samodzielnie wybrać grupy taryfowej, na podstawie której rozliczane będzie jego pobór. Jest onw związku z tym przydzielany do danej grupy taryfowej na bazie rodzaju dostarczanego gazu ziemnego, ilości pobieranego gazu ziemnego przez 12 miesięcy oraz tego, jak często będą wykonywane odczyty licznika. Jednocześnie odbiorca nie ma także wpływu na rodzaj przesyłanego do jego gospodarstwa domowego gazu, zależy on bowiem od gazowni. Informacje na ten temat można z kolei znaleźć, odwiedzając potral gazowni online.

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa jest jedną ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG i jednocześnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Jej funkcjonowanie opiera się w związku z tym na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do odbiorców, a również sieci innych sprzedawców gazu ziemnego. PSG zajmuje się dodatkowo konserwacją i remontowaniem sieci gazowej i jej urządzeń, przeprowadzaniem pomiarów jakości gazu i jego ilości poboru.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności