Strona główna » Gazownia Czempiń

Gazownia Czempiń

Co jest niezbędne do wykonania przebudowy sieci gazowej?

W sytuacji, kiedy gaz jest już doprowadzony do budynku, przebudowa posiadanej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Jeden z nich to złożenie dokumentu o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, który można pobrać ze strony gazowni i złożyć online lub osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta, gdzie ich konsultanci pomogą uzupełnić wniosek. Kolejny krok to wydanie przez gazownie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które są ważne przez czas nie krótszy niż miesiąc. Następny etap to zawarcie umowy na dostarczanie gazu ziemnego, którą można dodatkowo podpisać za pomocą eBOK gazowni lub osobiście w jednym z punktów obsługi klienta. Ostatnim etapem po wykonaniu przebudowy przyłącza jest z kolei przekazanie do gazowni dokumentu o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Jak wstrzymać dostawy paliwa gazowego do nieruchomości?

W przypadku przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostarczanie paliwa gazowego. Zrobić to należy za pomocą odpowiedniego wniosku, który należy złożyć do gazowni przez internet, a również osobiście w jednym z jej placówek obsługi klienta. Zatrzymanie dostaw gazy nie oznacza natomiast braku faktur. Wystawiane faktury nie będą jedynie posiadały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo należy pamiętać, że wstrzymanie dostaw gazu na prośbę odbiorcy jest usługą odpłatną.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności