Strona główna » Gazownia Czarne

Gazownia Czarne

Jakie informacje są niezbędne do podpisania umowy na dostawę i dostawę gazu w gazowni?

Odbiorcy, którzy chcą podpisać pierwszą umowę z gazownią na dostawę paliwa gazowego osobiście lub deklarują odbiór gazu ziemnego większy niż 110 kWh/h mają możliwość to zrobić w punkcie obsługi klienta. Potrzebne będą do tego natomiast takie dokumenty jak: dowód osobisty, oświadczenie o wyborze dostawcy rezerwowego, zaświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do domu. Na podstawie tych dokumentów przedstawiciel firmy przygotuje umowę na sprzedaż i dostarczanie gazu ziemnego, a cały proces podpisywania jej zajmie mniej więcej godzinę.

Jak można podać odczyt licznika gazu?

Żeby rozliczyć się ze sprzedaży gazu, należy regularnie podawać aktualne wskazania licznika. Zrobić to można natomiast za pomocą dwóch różnych metod. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu gazomierza jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można również sprawdzić między innymi należności za gaz oraz historię zużycia gazu. Druga metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak podania odczytu do gazowni skutkuje z kolei sporządzeniem faktury na podstawie informacji szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności