Strona główna » Gazownia Cybinka » Gazy techniczne Cybinka

Gazy techniczne Cybinka

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznaczane są między innymi za pomocą specjalnych barw, które zapewniają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką na dole przeznaczony jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor butli szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkiem szary odcień zbiornika wskazuje dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy odcień butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Choć w sprzedaży znajdują się gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, trzeba pamiętać, że nie ma w 100% pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem niewielkie ilości innych składników, które pochodzą z procesu produkcji i wypełniania butli gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności