Strona główna » Gazownia Ćmielów » Gaz płynny Ćmielów

Gaz płynny Ćmielów

Czy zamontowanie zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie jest większa niż 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on montowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem właściwego wniosku. Dokument musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji na piśmie przez 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia rozpoczęcie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które pozwalają w prosty i szybki sposób skontrolować poziom napełniania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz umieszczony jest najczęściej na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika zaznaczone są także czerwonym kolorem od około 20%, który wskazuje konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności