Strona główna » Gazownia Cieszanów

Gazownia Cieszanów

Jak obliczyć szacunkowe zużycie paliwa gazowego?

Żeby wyliczyć orientacyjne zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba podać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do domu oraz sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych w ciągu godziny. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie około 90%.

Jak można wskazać odczyt licznika?

By rozliczyć się z dostawy gazu, trzeba regularnie przekazywać aktualne wskazania gazomierza. Zrobić to można natomiast za pomocą dwóch różnorodnych metod. Pierwszym sposobem na podanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można także sprawdzić na przykład rachunki za gaz i historię zużycia gazu. Kolejna metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje natomiast wystawieniem faktury na bazie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności