Strona główna » Gazownia Chojnów » Gazy techniczne Chojnów

Gazy techniczne Chojnów

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym pozyskiwanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest w pełni nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpopularniejsze przeznaczenie helu to z kolei wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla nurków.

Co znaczny barwa butli w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie zbiorniki z gazem technicznym oznakowane są na przykład za pomocą właściwych barw, które zapewniają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką na dole dedykowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor butli szary na dole i żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary kolor zbiornika oznacza dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy odcień zbiornikaoznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole i brązowy na górze dedykowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności