Strona główna » Gazownia Chmielnik

Gazownia Chmielnik

W jaki sposób wstrzymać dostawy gazu ziemnego do nieruchomości?

Podczas przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względu na bezpieczeństwo wstrzymać dostawy paliwa gazowego. Zrobić to należy z wykorzystaniem odpowiedniego druku, który trzeba złożyć do gazowni online, a też osobiście w jednym z jej placówek obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku rachunków. Wystawiane rachunki nie będą wyłącznie zawierały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo należy pamiętać, że wstrzymanie dostaw gazu na prośbę odbiorcy jest usługą odpłatną.

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

By wykonać przyłączenie do sieci gazowej, należy po pierwsze złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać również gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia domu do sieci gazowej jest natomiast zamontowanie licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można załatwić zarazem przez internet, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności