Strona główna » Gazownia Bytów » Gazy techniczne Bytów

Gazy techniczne Bytów

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najpowszechniej stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast bezzapachowy, niepalny i pozbawiony barwy. Stosowany jest on do na przykład wytwarzania żywności oraz gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on natomiast utrzymywać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się między innymi wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i składowane w odpowiednich pojemnikach w postaci butli produkowanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich natomiast ma zastosowany specjalny zawór. Ze względu na rodzaj znajdującego się w butli gazu technicznego mają one dodatkowo różnorodne barwy, umożliwiające bezproblemową identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności