Strona główna » Gazownia Byczyna

Gazownia Byczyna

Jak można wstrzymać dostawy gazu ziemnego do budynku?

W przypadku rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo wstrzymać dostarczanie gazu. Zrobić to należy za pomocą właściwego dokumentu, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a też osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku faktur. Wystawiane rachunki nie będą jedynie uwzględniały poboru gazu. Dodatkowo warto pamiętać, że wstrzymanie dostaw paliwa gazowego na prośbę odbiorcy jest usługą płatną.

Złożenie reklamacji w gazowni

W sytuacji, kiedy usługi realizowane przez Polską Spółkę Gazownictwa nie spełniają odpowiednich oczekiwań lub są niezgodne z umową dystrybucyjną, reklamację z tym związaną można złożyć na parę różnych sposobów. Pierwszy z nich to zastosowanie formularza kontaktowego. Drugi to zgłoszenie reklamacji poprzez telefon, numery telefonów gazowni są przypisane do ich siedzib w określonym regionie Polski. Reklamacje można również złożyć za pomocą biura obsługi klienta gazowni lub wysyłając ją na jej adres. W każdej sytuacji można liczyć na odpowiedź w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przez gazownie reklamacji.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności