Strona główna » Gazownia Bychawa » Gaz LPG Bychawa

Gaz LPG Bychawa

Jak napełniać butle LPG?

Podczas napełniania butli LPG należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą w związku z tym znajdować się żadne źródła ognia. Poprawne tankowanie paliwa gazowego LPG polega z kolei na napełnieniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Wolna przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który pod wpływem zmiany temperatur może zwiększać własną objętość. Po przeprowadzeniu tankowania zbiornika trzeba również skontrolować, czy jest on w pełni szczelny.

Jaki jest cennik gazu LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły także gazu LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według wielu specjalistów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje domy z wykorzystaniem gazu LPG. Ceny gazu LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Metodą na mniejsze koszty przy zakupie paliwa gazowego LPG jest między innymi tankowanie go poza sezonem grzewczym, kiedy jego koszty są mniejsze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności