Strona główna » Gazownia Brzeszcze » Gazy techniczne Brzeszcze

Gazy techniczne Brzeszcze

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje praktycznie w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym produkcja helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkiem nietoksycznym, bezwonnym i pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najczęstsze zastosowanie helu to natomiast wykorzystywanie go do produkcji butli tlenowych dla płetwonurków.

Jakie konieczne oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz stosowania. Każde z nich powinny w związku z tym mieć wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego były wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności