Strona główna » Gazownia Bogatynia » Gazy techniczne Bogatynia

Gazy techniczne Bogatynia

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Choć na rynku znajdują się gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, trzeba pamiętać, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem określone ilości ubocznych składników, które pochodzą z procesu produkcji i napełniania zbiorników gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych stosowana jest wobec tego klasa czystości, na bazie której powinny być one dobierane do danych zastosowań.

W jakich butlach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i składowane w specjalistycznych zbiornikach w postaci butli wykonywanych zazwyczaj ze stali czy też aluminium. Każda z nich natomiast ma zastosowany specjalny zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one także różne kolory, gwarantujące prostą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności