Strona główna » Gazownia Blachownia » Gazy techniczne Blachownia

Gazy techniczne Blachownia

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane w sprzedaży w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania wykorzystywane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym wskazywane z wykorzystaniem dwóch cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z nich oznacza liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje 6 różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie konieczne oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz wykorzystywania. Każde z nich muszą wobec tego posiadać wybite oznaczenia, które określają producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności