Strona główna » Gazownia Bieżuń » Gazy techniczne Bieżuń

Gazy techniczne Bieżuń

Jakie wymagane oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz użytkowania. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie występuje niemal w naturalnym środowisku. Wobec tego z tym wytwarzanie helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkiem nietoksycznym, bezzapachowym oraz bezsmakowym gazem. Stosowany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to z kolei wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności