Strona główna » Gazownia Bierutów » Gazy techniczne Bierutów

Gazy techniczne Bierutów

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a niekiedy też wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane we właściwy sposób oraz w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one składowane, muszą w związku z tym posiadać odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był skierowany w górę. Nie mogą być one również przechowywane w niewielkiej odległości od źródła ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Przeznaczone są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne stosowane są również w medycynie, branży spożywczej, w trakcie badań naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi prawie codziennie, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności