Strona główna » Gazownia Bełżyce » Gazy techniczne Bełżyce

Gazy techniczne Bełżyce

W jaki sposób odpowiednio przewozić gazy techniczne?

Ogólnie rzecz biorąc transport gazów technicznych mogą wykonywać wyłącznie specjalistyczne firmy, które wykorzystują do tego specjalne samochody wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od zbiorników. Stosowany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być jednak transportowany z użyciem aut osobowych. W takim przypadku należy jednak zadbać o to, aby butla z gazem: była przewożona pionowo, zabezpieczona przed przewróceniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem sprawdzić zawory. Ponadto nie wolno także przewozić zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie konieczne oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu i użytkowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać wybite oznaczenia, które określają wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego są wytworzone. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności