Strona główna » Gazownia Barczewo » Gazy techniczne Barczewo

Gazy techniczne Barczewo

W jaki sposób bezpiecznie przewozić gazy techniczne?

Najczęściej przewóz gazów technicznych mogą wykonywać jedynie odpowiednie firmy, które wykorzystują do tego odpowiednie pojazdy posiadające wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza fotel kierowcy od ładunku. Stosowany do użytku domowego gaz techniczny może być natomiast transportowany z wykorzystaniem aut osobowych. W takim przypadku trzeba jednak mieć na uwadze, aby butla z gazem: była ułożona pionowo, ochroniona przed przemieszczaniem się w samochodzie, szczelnie zamknięta, dlatego trzeba przed jej przewozem skontrolować zawory. Dodatkowo nie należy również przewozić zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które wskazują producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wykonane. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności