970x200-anim -Optimal banerv2-opt
Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Jak zmienić sprzedawcę gazu przez Internet?
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Jak zmienić sprzedawcę gazu przez Internet?

po prostu energia optimal energy baner
Od 2011 roku każdy odbiorca korzystający z dostaw gazu ziemnego ma prawo zmienić jego sprzedawcę. Liczba klientów, którzy decydują się na zmianę sprzedawcy paliwa gazowego stale rośnie, a dotyczy to zarówno klientów biznesowych, instytucjonalnych jak i indywidualnych. Dostrzegają oni, że dobór optymalnej oferty gazowej może przynieść im wymierne korzyści finansowe. Dziś, zmienić sprzedawcę gazu możemy bez wychodzenia z domu, przez Internet. Jak?

Od 2011 roku każdy odbiorca korzystający z dostaw gazu ziemnego ma prawo zmienić jego sprzedawcę. Liczba klientów, którzy decydują się na zmianę sprzedawcy paliwa gazowego stale rośnie, a dotyczy to zarówno klientów biznesowych, instytucjonalnych jak i indywidualnych. Dostrzegają oni, że dobór optymalnej oferty gazowej może przynieść im wymierne korzyści finansowe. Dziś, zmienić sprzedawcę gazu możemy bez wychodzenia z domu, przez Internet. Jak?

Zmiana sprzedawcy paliw gazowych…

Dzięki obowiązującej zasadzie wolnego rynku TPA (Third Party Access), czyli dostępowi stron trzecich do sieci, odbiorcy końcowi mogą indywidualnie i swobodnie wybierać sprzedawcę gazu, który zaoferuje im najlepsze warunki. Bez względu na to jakiego sprzedawcę paliwa wybierzemy, nadal mamy prawo korzystania z sieci gazowej przedsiębiorstwa sieciowego.

W związku z tym, że ceny błękitnego paliwa, tak jak ceny energii elektrycznej zostały uwolnione, można skorzystać z usług dowolnego sprzedawcy gazu (np. Po Prostu Energia S.A.), który posiada koncesie na obrót paliwem gazowym. Jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki już w sumie 244 243 odbiorców podjęło decyzję o zmianie sprzedawcy błękitnego paliwa. Liczba stale rośnie, a na swobodę wyboru sprzedawcy gazu wpływa głównie stopień świadomości i motywacja klientów, jak również łatwość dokonania zmiany i konkurencyjna oferta dostępna na rynku.

Procedura zmiany sprzedawcy paliwa gazowego jest bezpłatna i nie wymaga zmian w infrastrukturze sieci gazowej. Sam proces zmiany sprzedawcy gazu trwa kilka tygodni. Jest to czas, w którym w imieniu klienta składane są dotychczasowe wypowiedzenia umów. Na termin wejścia w życie nowe umowy wpływa czas obowiązywania aktualnego kontraktu i okres jego wypowiedzenia. Decydując się na zmianę sprzedawcy gazu najprościej jest przekazać pełnomocnictwo nowemu sprzedawcy, który załatwi za nas wszystkie formalności i będzie występował w tym procesie w naszym imieniu.

… przez Internet

Obecnie, zmiany sprzedawcy gazu możemy dokonać w 5 minut, zupełnie online, bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Jak to możliwe?

Dzięki rozwiązaniu firmy Po Prostu Energia S.A proces zmiany sprzedawcy energii został uproszczony do minimum.  Firma postawiła sobie za cel, stać się pierwszym w Polsce podmiotem, który da zainteresowanym odbiorcom gazu, najłatwiejszą z możliwych opcję zmiany sprzedawcy. Na stronie internetowej Po Prostu Energia S.A. dostępna jest możliwość zakupu energii przez Internet. Dzięki funkcji „Kup teraz” użytkownik w pierwszym kroku określa, jakiego rodzaju odbiorcą jest (indywidualnym czy biznesowym) oraz wybiera produktu (gaz lub prąd). Po wskazaniu okresu (12 lub 24 miesiące), na jaki ma zostać zawarta umowa i wyboru oferty, użytkownik wypełnia odpowiednie dane niezbędne do przygotowania umowy (m.in. punkt poboru, poziom zużycia, itp.). Następnie klient otrzymuje drogą mailową umowę i jej ogólne warunki oraz dostęp do przycisku akceptacji. Po akceptacji warunków, już tylko krok dzieli nas od podpisania umowy. Po weryfikacji SMS i dzięki podpisowi elektronicznemu eSign, umowa na sprzedaż paliwa gazowego zostaje podpisana. Cała procedura podpisania umowy online jest równoważna tradycyjnej formie papierowej. Dalsze formalności związane ze zmianą sprzedawcy w imieniu odbiorcy realizuje spółka Po Prostu Energia.

Korzyści z podpisania umowy przez Internet

W przeszłości, dla każdego odbiorcy gazu, zmiana sprzedawcy zawsze wiązała się z wizytą w punkcie sprzedaży, spotkaniem z przedstawicielem handlowym, a także koniecznością odbioru i odsyłania dokumentów. Wdrożenie innowacji w postaci zakupu online jest wielkim uproszczeniem i najwygodniejszym z możliwych rozwiązań. Od teraz jest to równie łatwe, jak zakup biletów do kina. Z perspektywy zamawiającego cała operacja zajmuje tylko kilka minut, po czym nie jest już konieczne podpisywanie drukowanych dokumentów, ponieważ wszystko odbywa się online. Oprócz oszczędności czasu, jaką zapewnia nam cyfrowa opcja „Kup teraz”, ma to również wymiar ekologiczny. Proces zmiany sprzedawcy gazu przeniesiony do sieci, pozwala całkowicie wyeliminować wydruki i ograniczyć przewożenie przesyłek.

Warto być świadomym swoich możliwości w kwestii wyboru sprzedawcy paliwa gazowego. Wybór zaufanej spółki obrotu paliwem gazowym i jej atrakcyjna oferta z możliwością podpisania umowy przez Internet może zoptymalizować wydatki przedsiębiorstw i odciążyć domowy budżet.

artykuł sponsorowany