Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Jakie cechy powinna mieć dobra gruntowa konstrukcja fotowoltaiczna? Sprawdź gruntowe konstrukcje fotowoltaiczne K500!
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Jakie cechy powinna mieć dobra gruntowa konstrukcja fotowoltaiczna? Sprawdź gruntowe konstrukcje fotowoltaiczne K500!

konstrucja stalowa

K500 jest jednym z topowych producentów konstrukcji fotowoltaicznych. Produkty tej firmy są jednymi z najchętniej wybieranych przez monterów instalacji fotowoltaicznych. Jakie są najpopularniejsze rodzaje instalacji fotowoltaicznych marki K500? Na co zwrócić uwagę przy zakupie gruntowej instalacji fotowoltaicznej? Sprawdźmy!

Gruntowe konstrukcje fotowoltaiczne K500

Gruntowe konstrukcje fotowoltaiczne to inaczej naziemne stelaże fotowoltaiczne lub też gruntowe konstrukcje PV – każda z tych nazw oznacza systemy montażowe umożliwiające naziemną instalację modułów fotowoltaicznych. Jednym z czołowych polskich producentów gruntowych stelaży fotowoltaicznych jest firma K500. W ofercie producenta K500 znajdziemy dwa typy gruntowych konstrukcji fotowoltaicznych:

  • Wiaty Carport,
  • Naziemne konstrukcje fotowoltaiczne.

Wiaty Carport (wiaty PV) sprawdzają się doskonale jako stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych – w ich wypadku moduły fotowoltaiczne znajdują się na dachu, który osadzony jest na kilkumetrowych słupach. Naziemne konstrukcje fotowoltaiczne to stelaże służące do instalacji modułów PV przy ziemi. Montaż modułów fotowoltaicznych przy samej ziemi sprawia, że w przeciwieństwie do wiat PV, nie mamy możliwości wykorzystania przestrzeni zajmowanej przez instalację fotowoltaiczną.

Choć w ostatnim czasie konstrukcje naziemne widuje się coraz częściej w instalacjach przydomowych, to rozwiązanie to zostało stworzone przede wszystkim z myślą o wielkopowierzchniowych elektrowniach słonecznych. Największą zaletą naziemnej instalacji fotowoltaicznej jest łatwy dostęp do poszczególnych modułów, dzięki czemu w szybki i wygodny sposób można korygować ich punkt nachylenia lub przeprowadzać prace konserwacyjne.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie konstrukcji PV?

Pytanie to zadaliśmy pracownikowi firmy STARBUD – hurtowni fotowoltaicznej ze Starogardu Gdańskiego, która jest jednym z trzech polskich dystrybutorów konstrukcji fotowoltaicznych sprzedawanych pod marką K500. Oto odpowiedź:

Konstrukcje gruntowe marki K500 to wysokiej klasy stelaże fotowoltaiczne. Każdy komponent takiej konstrukcji – od belki wsporczej poczynając, a na elementach przesuwnych kończąc, jest ze sobą idealnie spasowany, tak więc całość po złożeniu jest stabilna i nie chwieje się pod wpływem mocniejszych porywów wiatru. Przy zakupie konstrukcji fotowoltaicznej warto również zwrócić uwagę na to, czy wszystkie jej elementy są pokryte powłoką antykorozyjną – co jest standardem w wypadku produktów sprzedawanych pod marką K500.

Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość dalszej rozbudowy. Firma opracowała własny, prosty system montażu i rozbudowy, dzięki czemu poszczególne konstrukcje PV możemy łączyć ze sobą niczym klocki lego. Sam montaż takiej konstrukcji jest dziecinnie prosty – w przypadku większości modeli polega on na przytwierdzeniu elementów do podłoża bez konieczności użycia kafara.

 

Konstrukcje gruntowe K500 w hurtowni PV STARBUD

Hurtownia fotowoltaiczna STARBUD jest aktualnie jednym z trzech polskich dystrybutorów produktów marki K500. STARBUD zajmuje się sprzedażą oraz wszystkich komponentów instalacji fotowoltaicznej – w ofercie hurtowni znajdziemy między innymi panele fotowoltaiczne, falowniki, akcesoria oraz dachowe i gruntowe konstrukcje PV.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności