Strona główna » Gazownia Iwonicz-Zdrój » Gazy techniczne Iwonicz-Zdrój

Gazy techniczne Iwonicz-Zdrój

Jakie wymagane oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite znaki, które wskazują wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego zostały wytworzone. Oprócz tego na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje niemal w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym pozyskiwanie helu realizowane jest z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najczęstsze przeznaczenie helu to natomiast używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności