Strona główna » Gazownia Żuromin » Gaz LPG Żuromin

Gaz LPG Żuromin

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w autach. W związku z tym obowiązkowo powinny one spełniać specjalne normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz montowany w pojeździe zgodnie z polskimi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT.

Dlaczego właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG doprowadza także do większego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany wyłącznie właściwej jakości gazem, który dostarczają sprawdzeni sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności