Strona główna » Gazownia Złoty Stok » Butle gazowe Złoty Stok

Butle gazowe Złoty Stok

Jaki gaz w butli wybrać podczas zimy?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być używane zimą, warto wybrać modele napełniane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Dzięki temu używanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W tych samych warunkach butle gazowe zatankowane mieszanką propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, ponieważ gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Jaka jest cena butli gazowe?

Żeby móc użytkować butlę gazową w domu, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić puste, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej oscyluje w granicach około 200 złotych, z kolei w drugim do kosztów pustej butli trzeba doliczyć także wartość zawartego w niej gazu, całkowita cena równa się w związku z tym obecnie mniej więcej trzystu złotych. Mniej kosztowną opcją jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, należy jednak przy tym pamiętać, aby skontrolować, czy ma ona aktualną homologację, której termin zapisywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności