Strona główna » Gazownia Złoczew » Dostawcy gazu Złoczew

Dostawcy gazu Złoczew

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw gazu ziemnego?

Dostawcy paliwa gazowego oferują dla swoich klientów różne sposoby rozliczeń płatności za dostarczone medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą formą rozliczeń. Opiera się ono na prognozach związanych z poborem gazu w danym czasie oraz wystawiania na tej podstawie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie paliwa gazowego jest większe, niezbędne jest dokonanie dopłaty. Z kolei w sytuacji mniejszego rzeczywistego poboru paliwa gazowego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet przyszłych faktur lub wypłacić z wykorzystaniem właściwego druku.

Od czego uzależniona jest cena gazu ziemnego?

Wielkość rachunków za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych kwestii. Najistotniejsze z nich to ilość poboru paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przypisany jest odbiorca przez sprzedawcę paliwa gazowego. W związku z tym największe rachunki za gaz płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego zależy także od dodatkowych opłat występujących u określonego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności