Strona główna » Gazownia Złocieniec » Butle gazowe Złocieniec

Butle gazowe Złocieniec

Jak rozpoznać odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po paru elementach. Każde z nich muszą w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są informacje dotyczące ciężaru nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości znajdującego się w niej gazu i daty legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla powinna być też wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Dodatkowo wszystkie kupowane butle koniecznie muszą posiadać odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na parę wariantów pod względem ich pojemności, a tym samym zawartości gazu, jakim są napełniane. Wobec tego to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności