Strona główna » Gazownia Zielona Góra » Gaz LPG Zielona Góra

Gaz LPG Zielona Góra

Czym jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i składowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Oferowany jest on również w postaci butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do zasilania pojazdów. Określenie LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób składowane i transportowane.

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w aucie pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych na miesiąc. By skorzystać z takiej możliwości, należy jednak najpierw zamontować odpowiednią instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w aucie uzależnione jest od kilku elementów. Zaliczyć do nich można między innymi: typ silnika w aucie, rodzaj generacji instalacji LPG do pojazdów, których jest 6, a ich koszt waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w pojeździe oprócz ceny samego zamontowania wiążę się również z innymi kosztami takimi jak serwis oraz opłata podczas badania technicznego samochodu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności