Strona główna » Gazownia Żerków » Gaz płynny Żerków

Gaz płynny Żerków

Jak może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego dostawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy opiera się na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który z wykorzystaniem gazomierza zlicza zużycie gazu. Na bazie tych informacji później raz na przesyłana jest faktura zawierająca jedynie bieżące zużycie paliwa.

Jak długo należy czekać na tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W sytuacji, kiedy poziom gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe wynosi mniej więcej 25%, trzeba zadbać o następne tankowanie. Wobec tego należy złożyć zamówienie na tankowanie, w trakcie którego ustalana jest także data tankowania zbiornika. Zazwyczaj dostawy gazu wykonywane są z kolei w przeciągu kilku dni. Okres oczekiwania na dostawę gazu może się natomiast wydłużyć w sezonie letnim, wynika to z większego popytu tankowaniem zbiorników na płynne paliwo gazowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności