Strona główna » Gazownia Zdzieszowice » Butle gazowe Zdzieszowice

Butle gazowe Zdzieszowice

Jak rozpoznać poprawnie napełnioną butle z gazem?

Właściwie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku czynnikach. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na której zapisywane są dane dotyczące ciężaru pustej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu oraz terminu legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla powinna być jednocześnie wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Ponadto wszystkie kupowane butle obowiązkowo muszą posiadać specjalną zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest napełniona.

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na parę rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, którym są napełniane. W związku z tym to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa około: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności