Strona główna » Gazownia Zduny » Butle gazowe Zduny

Butle gazowe Zduny

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Aby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia należy najpierw zdjąć plombę foliową znajdującą się na zaworze, która zapewnia, że zbiornik jest napełniony, a później zdjąć plastikową zaślepkę. Podczas tego zawór butli powinien być ciągle zamknięty. Przed zamocowaniem reduktora do zaworu należy również skontrolować, czy uszczelka zlokalizowana w zaworze w butli jest we właściwym stanie, w sytuacji, kiedy jest ona przerwana, należy się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem wystarczy już wyłącznie otworzyć go wykonując jeden obrót we właściwym kierunku.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją pojemnością. Zazwyczaj sprzedawane są one w wersjach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych lub kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propanu i butanu. Ich niewielka waga i wielkość ułatwia natomiast korzystanie z nich na wyjazdach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności