Strona główna » Gazownia Zator » Dostawcy gazu Zator

Dostawcy gazu Zator

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw paliwa gazowego?

Sprzedawcy gazu proponują dla swoich klientów różnorodne metody rozliczeń płatności za sprzedane medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą metodą rozliczeń. Opiera się ono na analizach związanych ze zużyciem gazu w danym czasie oraz wystawiania na tej bazie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie paliwa gazowego jest większe, konieczne jest wykonanie dopłaty. Z kolei w sytuacji mniejszego rzeczywistego zużycia gazu, niż w przewidywaniach, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet następnych rachunków lub wypłacić za pomocą właściwego wniosku.

Od czego zależy cena gazu?

Wielkość rachunków za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnych kwestii. Podstawowe z nich to wielkość zużycia gazu w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez dostawcę gazu ziemnego. W związku z tym największe rachunki za gaz płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że ostateczna cena gazu zależy także od dodatkowych opłat obowiązujących u danego dostawcy gazu. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności