Strona główna » Gazownia Żarów » Dostawcy gazu Żarów

Dostawcy gazu Żarów

Czym różni się dostawca gazu od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być realizowane przez dwie odrębne firmy. Wymaga to wyłącznie podpisania dwóch odrębnych umów z różnorodnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego określany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za wykonywanie przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od dostawcy paliwa gazowego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przypisany do określonego obszaru. Z kolei dostawca gazu ziemnego to firma, którą można zmienić samodzielnie, realizująca usługi sprzedaży gazu ziemnego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana sprzedawcy gazu ziemnego jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego na tańszego umożliwia na zmniejszenie faktur za gaz nawet o kilkadziesiąt procent. Najwięcej oszczędzić mogą z kolei odbiorcy, którzy mają duże zużycie w ciągu miesiąca gazu ziemnego, gdyż używają go do na przykład ogrzewania domów. Nie znaczny to jednak, że używając gaz do gotowania na kuchence, nie warto zmienić dostawcy gazu. W każdym przypadku rozwiązanie to umożliwia bowiem na zmniejszenie za niego faktur..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności