Strona główna » Gazownia Żarki » Gaz LPG Żarki

Gaz LPG Żarki

Jak napełniać butle LPG?

Podczas tankowania butli LPG trzeba przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. W okolicy nie powinny wobec tego znajdować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega z kolei na napełnieniu zbiornika wyłącznie do 85% jego pojemności. Wolna przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który pod wpływem zmiany temperatur może zmieniać własną objętość. Po przeprowadzeniu tankowania zbiornika trzeba także zweryfikować, czy jest on całkowicie szczelny.

Jaki jest cennik gazu LPG?

Obecne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również paliwa gazowego LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według wielu ekspertów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje budynki z wykorzystaniem gazu LPG. Ceny gazu LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Rozwiązaniem na oszczędności przy zakupie paliwa gazowego LPG jest na przykład kupowanie go poza okresem zimowym, kiedy jego ceny są niższe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności