Strona główna » Gazownia Zagórów » Butle gazowe Zagórów

Butle gazowe Zagórów

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimową porą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, najlepiej wybrać modele napełniane czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego stosowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W tych samych warunkach butle gazowe zatankowane propanem-butanem mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, ponieważ gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 oC.

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc stosować butlę gazową w gospodarstwie domowym, należy ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić puste, a także już pełne. W pierwszym przypadku wartość butli gazowej waha się w granicach około dwustu złotych, natomiast w drugim do wartości nienapełnionej butli należy doliczyć również cenę zawartego w niej gazu, sumaryczna cena równa się wobec tego obecnie około trzystu złotych. Mniej kosztowną opcją jest natomiast wybranie używanej butli gazowej, trzeba natomiast przy tym pamiętać, aby sprawdzić, czy ma ona aktualną homologację, której okres zapisywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności