Strona główna » Gazownia Zachodniopomorskie » Gaz płynny Zachodniopomorskie

Gaz płynny Zachodniopomorskie

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe się opłaca?

Pomimo tego, że ceny płynnego paliwa gazowego wciąż wzrastają ogrzewanie domów i przedsiębiorstw z zastosowaniem tego paliwa wciąż jest o wiele bardziej opłacalne od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego paliwa gazowego do ogrzewania budynków pozwala w związku z tym zaoszczędzić nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Dodatkowo płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają wykluczyć konieczność oczyszczania kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie domu lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga również posiadania odpowiedniej kotłowni.

Zbiornik na płynne paliwo gazowe, naziemny czy wewnętrzny?

Planując zamontowanie zbiornika na gaz płynny, trzeba dokonać wyboru związanego z jego rodzajem. Wobec tego naziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe to świetne rozwiązanie w przypadku gdy działka wokół domu jest odpowiednio rozległa, jego plusami jest bezproblemowy montaż i niewielka cena. Natomiast w sytuacji, kiedy powierzchnia posesji jest za mała na zamontowanie takiego modelu zbiornika, trzeba wybrać model podziemny, który, choć jest droższy, prezentuje się również estetyczniej w otoczeniu domu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności