Strona główna » Gazownia Żabno » Gaz płynny Żabno

Gaz płynny Żabno

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe się opłaca?

Pomimo tego, że koszty gazu płynnego wciąż rosną ogrzewanie budynków i firm z użyciem tego paliwa wciąż jest o wiele opłacalniejsze od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego gazu do ogrzewania budynków pozwala wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Oprócz tego płynne paliwo gazowe zaliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają wykluczyć konieczność oczyszczania kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie budynku lub firmy gazem płynnym nie wymaga także posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są zalety ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie gazowe według danych GUS używane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalnych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub montowane samodzielnie. Do najważniejszych zalet tego typu ogrzewania zaliczyć można między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji używania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności