Strona główna » Gazownia Wyszków » Butle gazowe Wyszków

Butle gazowe Wyszków

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją pojemnością. Najczęściej dostępne są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń czy kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich mała waga i rozmiar daje możliwość natomiast korzystanie z nich na wyjazdach.

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia trzeba w pierwszej kolejności zdjąć plombę foliową z zaworu, która zapewnia, że zbiornik jest pełny, a później zdemontować wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. W tym czasie zawór butli musi być stale zakręcony. Przed montowaniem reduktora do zaworu należy także zweryfikować, czy uszczelka umieszczona przy wylocie w butli jest we właściwym stanie, w przypadku, kiedy jest ona przerwana, trzeba się natomiast skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem wystarczy już jedynie odkręcić go poprzez pojedynczy obrót we wskazanym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności