Strona główna » Gazownia Wojnicz » Butle gazowe Wojnicz

Butle gazowe Wojnicz

W jaki sposób transportować butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej należy zwrócić uwagę również o jej odpowiedni transport w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do domu oraz turystyczne mogą być przewożone wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym ku górze. Sam zbiornik musi być natomiast zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu samochodu. Nie wolno natomiast transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przetransportowaniu muszą być składowane w niezawilgoconym, zacienionym pomieszczeniu, pionowo.

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od wielu kwestii. Wyróżnić spośród nich można głównie pojemność butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej wobec tego korzystać. Dodatkowo okres użytkowania butli gazowej uzależniony jest też od tego, w jaki sposób jest ona wykorzystywana i energochłonności urządzeń zasilanych z jej wykorzystaniem. Klasyczne butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają najczęściej na mniej więcej 1 miesiąc przygotowywania posiłków za pomocą gazu umieszczonego w nich..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności